Kapat
Facebook'tan tarihi çeyrek geliri: 9.3 milyar dolar
İnternet 0

Facebook’tan tarihi çeyrek geliri: 9.3 milyar dolar

 

Facebook, geçtiğimiz yıl nisan-haziran döneminde 6.44 milyar dolar gelire ve 2.29 milyar dolar kâra ulaşmıştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde ise şirket, 9.32 milyar dolarlık gelir ile tarihindeki en yüksek çeyrek gelirine imza attı. Bu yüksek kazanç şirketin çeyreği 3.89 milyar dolarlık kârla bitirmesini sağladı. 

 

En Önemli Kazanç Kapısı Reklamlar 

Sosyal Ağ devine tarafından bütün Facebook kullanıcılarının üçte ikisi günlük olarak platformu kullansa da şirketin kâr artışı son dönemde artan bir şekilde azalıyor. Halihazırda en büyük gelir kapısı reklamlar olan Facebook’un ikinci çeyrekte elde ettiği gelirin 8 milyar doları reklamlardan gelmiş durumda oysa şirket kâr artışı temin etmek için bambaşka alanlarda araştırmalar yapıyor. 

 

Keza Bkz.Günde bir milyar kişi WhatsApp kullanıyor 
Keza Facebook’un daha artı kullanıcıya ulaşmasını keza de şirketin yeni faaliyet/gelir alanları bulması için Ar-Ge harcamalarını arttıran şirket, reklamları tam anlamıyla tehlikesiz ve sürdürülebilir bir gelir modeli olarak görmüyor. Emrindeki bu koşul Facebook’un reklam çalışmalarını sürdürmeyeceği anlamına gelmiyor. Son olarak platformdaki videolara kısa reklamlar yerleştiren şirket WhatsApp, Messenger ve Instagram için de reklam teklifleri arıyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir