Kapat
Facebook'tan tarihi çeyrek geliri: 9.3 milyar dolar
İnternet 0

Facebook’tan rekor çeyrek geliri: 9.3 milyar dolar

 

Facebook, geçtiğimiz sene nisan-haziran döneminde 6.44 milyar dolar gelire ve 2.29 milyar dolar kâra ulaşmıştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde ise şirket, 9.32 milyar dolarlık gelir ile tarihindeki en yüksek çeyrek gelirine imza attı. Bu yüksek gelir şirketin çeyreği 3.89 milyar dolarlık kârla bitirmesini sağladı. 

 

En Kayda Değer Gelir Kapısı Reklamlar 

Sosyal Ağ devine kadar tüm Facebook kullanıcılarının üçte ikisi jurnal olarak platformu kullansa da şirketin kâr artışı son dönemde giderek azalıyor. Halihazırda en büyük gelir kapısı reklamlar olan Facebook’un ikinci çeyrekte elde ettiği gelirin 8 milyar doları reklamlardan gelmiş durumda fakat şirket kâr artışı karşılamak için bambaşka alanlarda incelemeler yapıyor. 

 

Keza Bkz.Günde bir milyar birey WhatsApp kullanıyor 
Ayrıca Facebook’un daha fazla kullanıcıya ulaşmasını keza de şirketin yeni etkinlik/kazanç alanları bulması için Ar-Ge harcamalarını arttıran şirket, reklamları bütün anlamıyla tehlikesiz ve sürdürülebilir bir kazanç modeli olarak görmüyor. Ast bu durum Facebook’un reklam çalışmalarını sürdürmeyeceği anlamına gelmiyor. Son olarak platformdaki videolara kısa reklamlar yerleştiren şirket WhatsApp, Messenger ve Instagram için de reklam teklifleri arıyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir