Kapat
Gündem 0

Facebook çöktü mü? Facebook açılmıyor!

Dünyanın en popüler sosyal medya ağı Facebook, çok güçlü sunuculara ve sağlam bir altyapıya sahip olsa da zaman zaman erişim problemleri yaşatmaya devam ediyor.

Bugün tekrar çöken Facebook’a dünyanın birçok ülkesinden erişim kısıtlandı. Dev sosyal medya sitesine girmek isteyen birçok kullanıcı, “Üzgünüz, bir şeyler ters gitti. Şu anda bir hata var. En kısa sürede bu sorunu çözmeye çalışıyoruz” şeklindeki mesajla karşılaştılar.

Birçok ülke sorundan etkilendi

Web sitelerinin açık olup olmadığını sürekli olarak denetleyen Down Detector sitesi, Facebook’un 22 Şubat tarihinde ABD, Avrupa ve Asya’da erişim problemi yaşadığını doğruladı. Öte yandan Çin’in Manila ve Guangzhou eyaletlerinde de birçok kullanıcı Facebook’a giriş yapamaz hale geldi.

Türkiye’de sorun yok

Neyse ki dünyanın birçok bölgesini etkileyen bu bağlantı problemi Türkiye’deki kullanıcıları hiçbir şekilde alakadar etmiyor. An itibariyle Facebook sayfalarından tutun, zaman tüneli paylaşımlarına kadar her şey olduğu gibi erişime açık bulunuyor.

Daha önce de zaman zaman Türk Facebook kullanıcılarının popüler sosyal medya ağına erişim problemleri yaşadığı olmuştu. Ancak bugün ABD ve İngiltere gibi ülkeleri sarsan bu gelişmenin Türk internet kullanıcılarını etkilemiyor oluşu sevindirici bir gelişme.

Twitter’da çığ gibi büyüdü

Facebook’un çökmesinin ardından Twitter’a akın eden kullanıcılar, mikroblog sitesinde #facebookdown (Facebook kapandı) şeklinde etiket oluşturup paylaşımlar yapmaya başladı. Birçok kişi Facebook’a tepki göstererek sitenin hemen açılmasını talep etti.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir