Kapat
facebook-artik-kullanicilarini-yuzunden-taniyacak
İnternet 0

Facebook Artık Kullanıcılarını Yüzünden Tanıyacak

Sosyal medya devi Facebook kullanıcıların istemediği fotoğraflarını engellemek için yeni yüz tanıma özelliğini Türkiye’de kullanıma sundu.

Geçtiğimiz aralık ayında Facebook’un duyurduğu bu özellik kullanıcıları sahte hesaplardan koruyacakken ayrıca kullanıcıların istemediği fotoğraflardan da etiketlenmemesini sağlayacak. Facebook kullanıcılarının bu özelliği aktif etmeleri durumda herhangi bir Facebook kullanıcısı yüz tanıma özelliğinin kullanan bir kullanıcının fotoğrafını profil fotoğrafı yapması durumunda kullanıcılara bildirim gidecek.

Facebook’un gizlilik ayarları bölümünden aktif hale getirilebilen bu durum kullanıcıların fotoğraflarını bir başka Facebook kullanıcıları tarafından kullanılmasını engelliyor. Facebook’un artık Türkiye’de de kullanıma sunduğu yüz tanıma özelliğini aktif hale getirmek için “Ayarlar” bölümünden “Gizlilik Ayarları” bölümünden açabiliyorsunuz.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Facebook açıklamasında “İnsanların Facebook’a fotoğraflarını yüklerken kendinilerini haklı olarak güvende hissetmelerini istiyoruz. Bu sebeple kullanıcılarımızın yüklediği kendi fotoğraflarının bir başka kişiler tarafından kullanılmasını önleyecek olan yüz tanıma özelliğini kullanıma sunuyoruz. Bu özellikle birlikte kullanıcılarımızın fotoğrafları yüklenince kullanıcılarımıza bildirim gidecek. Kullancılarımız eğer ki isterse bu profil resmi kaldırabilecekler.

Facebook Yüz Tanıma Özelliğinin Detaylarını Tek Sayfada Topladı!

Facebook’un şimdilik belli ülkelerde kullanıma sunduğu yüz tanıma özelliği henüz tam anlamıyla çalışmıyor. Yüz tanıma özelliğini Türkiye’de de kullanıma sunan Facebook bu özelliği kullanıcılarına daha iyi anlatabilmek için özelliği daha iyi anlatan bir sayfa hazırlamış durumda. Facebook’un çok faydalı olan yüz tanıma özelliğinin kullanıcılara sunduğu özellikleri aktaran bu sayfada tüm detaylar aktarılıyor. Eğer ki siz de Facebook’u kullanıyor ve fotoğraflarınızın başka kişiler tarafından kullanılmasını ve profil fotoğrafınızı kullanmamasını istiyorsanız Facebook’un yüz tanıma özelliğini kullanabilirsiniz.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir