Kapat
Ethereum madenciliği Almanya'yı da vurdu
Donanım 0

Ethereum madenciliği Almanya’yı da vurdu

 

Son aylarda gitgide popülerleşen Ethereum madenciliği ekran kartı pazarında ciddi boyutlarda sorunlara neden olmaya devam ediyor. Son gelişme ise Almanya’nın manâlı bir teknoloji perakendecisinde stok sıkıntısı biçiminde oldu.
Almanya’nın en büyük bilgisayar bileşenleri perakendecisi MindFactory gelen bilgilere göre son dönemdeki ekran kartı siparişlerini iptal etmeye başlamış. Firma gelişmeye dair gönderilen e-postalara ise siparişlerin temini için zorunlu ürünlerin yüksek talep sebebiyle üreticilerden tedarik edilemediği yönünde cevap vermiş. Hem teminatın üç aydan önce yapılamayacağı da aktarılan öteki ayrıntı arasında.
 
Ayrıca Bkz.AMD bombayı patlattı: 16 çekirdekli Ryzen işlemci 999$’a geliyor

Tüm Avrupa’da etkisi görülebilir

 

Daha önce de ABD’de Nvidia GTX 1070’in GTX 1080 fiyatına satıldığına şahit olmuştuk. belli ki sorun gitgide artarak büyüyor. Pek ama son gelişme sadece Almanya’yı yok tüm Avrupa ülkelerini de etkileyebilir.

Teknoloji dünyasını sıkı bir şekilde peşine düşüp takip eden herkesin bildiği üzere geçtiğimiz haftalarda ayrıca AMD ayrıca de Nvidia cephesi madencilere özel modellerini duyurmuştu. Tablonun gösterdiği o ki bu modeller de madencilerin iştahını kesmemiş.

Eğer şart böyle devam ederse daha pozitif satıcının benzer kararlar aldığına tanıklık etmemiz oldukça muhtemel. bununla beraber tahminlere kadar yakın bir gelecekte sorunun çözülmesi de maalesef beklenmiyor. İlerleyen günlerde bizleri neler bekliyor bunları her zaman birlikte peşine düşüp takip ediyor olacağız.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir