Kapat
Haberler 0

Energi Mine 81 dakikada 4 milyon dolar yatırım topladı

Bitcoin ve diğer birçok kripto para biriminin arkasındaki blockchain ve yapay zeka teknolojilerine odaklanan enerji firması Energi Mine, başlattığı 15 milyon dolar değerindeki halka arz programında (ICO) yalnızca 81 dakika içinde 4 milyon dolar yatırım toplamayı başardı.

CleanTechnica sitesinde yer alan habere göre Energi Mine, kalan 11 milyon dolarlık ICO hedefini kısa süre içinde tamamlamak niyetinde. İngiltere menşeli enerji firması, halka arz programına talebin bu kadar yüksek olmasından memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Şirketin CEO’su ve kurucusu Omar Rahim, “Yatırımcılar bizim vizyonumuza ve enerji pazarını blockchain teknolojisini kullanarak dönüştürmemize büyük teveccüh gösterdi” açıklamasında bulundu.

ETK Token’leri için geri sayım başladı

30 ülkeden yüzlerce kripto para yatırımcısının ilgi alanına giren Energi Mine, şimdilerde kendi kripto para birimini oluşturacak: ETK Token.

Bu sayede daha az enerji harcaması yapan, enerji tasarrufu üzerine önlemler alan ve çevreye daha az zarar veren kullanıcılar ödüllendirilecek. Bugüne dek enerji tasarrufu için kullanıcıları teşvik eden hiçbir kripto para birimi geliştirilmediği için, ETK Token‘in alanında bir ilk olduğu söylenebilir. Ancak uygulamanın scam olma ihtimali de masada.

İlerleyen dönemde elektrikli arabaları şarj etmekten tutun, faturaları ödemeye kadar birçok alanda ETK Token‘in kullanılması da Energi Mine‘in hedefleri arasında yer alıyor. Ülkemizden de birçok kripto para yatırımcısı şimdiden Energi Mine’ın bu fikrini benimsemiş ve ETK Token’lere yatırım yapmış bulunuyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir