Kapat
Otomotiv 0

Elektrikli Mini Cooper Üretilecek..

Elektrikli Mini Cooper’ lar üretilecek. BMW kendi bünyesi altında olan Mini Cooper’ ları elektrikli olarak üretecek.

Elektrikli araç pazarında zorlanan BMW satış sayısını arttırmak için yeni modeller üretmeye başlıyor. Dünya üzerinde ki petrol yataklarının bir sonu olması, enerji kaynaklarının tükenmesi elektrikli araçların hayatımıza girmelerine neden olmuştu. Bu konuda ki en büyük üretici, geleceği temsil eden isim Amerikan markası Tesla. Yine de diğer otomotiv şirketleri de yeni oluşan elektrikli araç pazarında ki yerini büyütme çabalarını arttırıyor.

Başarılı bir otomotiv firması olan BMW‘ nin de bu alanda araçları bulunmakta. Fakat BMW bu alanda ki i3 elektrikli ve i8 hybrid araçlarıyla istediği satış rakamlarını yakalamış değil. Özellikle i3 modelinin satışlarının çok düşük olması BMW‘ nin bu alanda tutunmasını fazlasıyla zorlaştırıyor.

Bu durumun önüne geçmeyi planlayan BMW önümüzde ki yıllarda elektrikli araç modellerini arttırmayı düşünüyor. Yeni Nesil X3 SUV modelini tam elektrikli sürümüyle çıkarmayı hedefleyen BMW aynı zamanda diğer model ve markalarında da aynı şeyi yapmayı hedefliyor.

BMW bu düşünce doğrultusunda popüler olan Mini Cooper otomobillerinin tam elektrikli modellerinin geleceğini duyurdu. İlk elektrikli Mini Cooper modellerinin üç sene sonra çıkacağını bildiren şirket daha öncede elektrikli Mini Cooper‘ lar üzerinde çalışmış ama çeşitli başarısızlıklardan dolayı bu çalışmayı iptal etmişti.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir