Kapat
İnternet 0

E-Ticaret Devi BuyVIP Kapandı

Dünyada teknoloji devleri arasında yer alan Amozon’un kuruluşlarından birisi olan Buyvip kapandı. Buyvip Amozon’un İtalya, İspanya ve Almanya’da faaliyet gösteren ev dekorasyonundan modaya birçok lüks ürünün müşterilerle buluşturulduğu online alışveriş sitesiydi.

Amozon, Buyvip şirketini 2010 yılında yaklaşık 100 milyon dolara satın almıştı. Şirketi kapatma nedenini ise karların düşük olması olarak açıkladı.

Amozon yaptığı açıklamasında, Buyvip ile 2010 yılından beri müşterilere farklı indirim oranlarıyla ilgi çekici ürünler sunduklarını ve farklı bir alışveriş deneyimi yaşatmaya çalıştıklarını belirtti.

Çalışanlara Ne Olacak?

Amozon açıklamasında Buyvip çalışanlarına ne olacağını da açıkladı. Şirket çalışanları Amozon’un kadrosuna almayı planlıyor. Açıklamada, verilen bütün emeklere rağmen Buyvip’nin kar elde edemediğini ve mükemmel çalışanlarına sahip olduğunu belirten şirket çalışanların Amozon’da kariyerlerini sürdürebileceğini açıkladı.

Yapılan araştırmalarda Amozon, ne kadar Buyvip’ye deste verse de yerel pazarda Showroomprive ve Privee gibi büyük rakiplerle rekabet edemediği görülüyor. İspanya’da Buyvip faaliyetlerini 2012 yılında Amozon Buyvip olarak değiştirmişti.

Küresel Pazar Çöküşe Geçti

Küresel pazara baktığımız zaman kendisini kanıtlamış ve arkasında büyük firmalar olan online alışveriş siteleri dışındaki alışveriş siteleri son yıllarda adeta son günlerini yaşıyor. Dünyadaki en lüks özel tasarım ürünlerin satışının yapıldığı Buyvip sitesi siteden sürekli aktif olarak alışveriş yapan kişileri üzdü. Böyle büyük bir sitenin bile kepenkleri indirmesi diğer sitelerin daha fazla korkmasına sebep oldu.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir