Kapat
Donanım 0

DDR5 Ram’ ler geliyor..

Yeni nesil oyunların, uygulamaların  ve RAM’ lerimizi bol keseden tüketen her şey için daha güçlü RAM’ ler yolda. Ne kadar arttırsakta bir süre sonra yetmemeye başlayan RAM’ ler için yeni nesil DDR5 RAM’ ler kullanıcıların RAM ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılamayı umuyor. Eski nesil bilgisayarların DDR2 kullanması, orta seviyeli bir bilgisayar için DDR3′ e geçilmesi ve iyi bir verim alabilmek için DDR4 RAM’ lerin oluşumu gibi bir çok RAM gördük. Aslında tek düşüncemiz çıkacak olan DDR5 RAM’ lerin fiyatının ne olacağı. Cep yakmayan fiyatlarla gelirse eğer tadından yenmeyecek bu donanım aracı bakalım ne zaman ve ne kadar fiyata çıkacak.

Yine yeni nesil teknoloji olan Sanal Gerçeklik çağı için özellikle bize çok daha fazla bant genişliği sunacak. Şuanda geliştirilen tüm donanım, uygulama, cihaz ve teknolojik şeyler bu çağ için kendini hazırlayıp ilerletme düşüncesinde.

Aynı zamanda DDR5 RAM’ lerden ilk başta sunucular yararlanacak. Onu takiben de 12 ila 18 ay arasında bir süre içinde DDR5′ leri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda görmeye başlayabileceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir