Kapat
Donanım 0

Daydream View.. Google’ ın yeni Sanal Gerçeklik Gözlüğü.

Google şimdiye kadar ki en başarılı, en iyi Sanal Gerçeklik Gözlüğünü tanıttı. Daydream View..

İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı etkinlikte yeni sanal gerçeklik platformu Google Daydream‘ den kısaca bahsetmişti, bu akşam düzenlediği lansmanla birlikte yeni sanal gerçeklik gözlüğü Google Daydream View‘ı kesin olarak tanıttı.

Google’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View, bugüne kadar mobilde oluşan sanal gerçeklik algısını tamamen değiştirerek baştan yaratmayı hedefliyor. Tam anlamıyla günlük hayatımızın bir parçası olacak bir deneyim vaat ediyor.

Google Daydream View’ın özellikleri

Hem bilgisayar hem de mobil platformlarda şimdiye kadar çıkan tüm sanal gerçeklik platformlarının karışımı olan Daydream View, Daydream platformunu destekleyen akıllı telefonlarla birlikte kullanılabilecek.

Mobildeki VR gözlüklerine kıyasla çok daha kaliteli bir görüntüyle karşımıza gelecek olan Daydream View, Google’ın aldığı çeşitli lisanslarla birlikte sanal gerçeklik platformunda konsol kalitesinde grafiklere sahip video oyunlarını, 360 derece içerikleri ve çeşitli spor liglerini kullanıcılarla buluşturacak. Google Daydream View‘ la bu platformda lider olmayı hedefliyor. Aynı zamanda pratik ve işlevsel kontrolcüsüyle kontrol edilebilecek Daydream View, genel olarak VR içeriklerinin izlenmesinin yanı sıra kullanıcıyı daha da aktif ederek tam anlamıyla sanal gerçeklik ortamının içine sokacak. Bu alanda ki ciddiyetini ortaya koyan Google başarılı bir iş çıkarmış.

Tasarım olarakta harikalar yaratan firma, daha çok rahat kullanımı amaçlamış. Daydream View özellikle konforlu yapısı ile öne çıkıyor. Hem şık hemde konforlu olan bu yeni cihaz daha uzun süre rahat kullanım deneyimi vaat ediyor.

Aynı zamanda uzaktan kontrol kumandası ile daha rahat kullanım hedefleyen Google kullanıcıları için her türlü kolaylığı sağlamış gibi duruyor.

Daydream View’ın fiyatı ne kadar olacak?

Variety sitesinin yayınladığı bir habere göre Google’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü Daydream View, 79 dolar fiyat etiketiyle satışta olacak. Ayrıca çeşitli operatörlerin kampanyalarıyla daha uygun fiyata alınabileceği söylenen Google Daydream View‘ın kesin satış fiyatı henüz Google tarafından açıklanmış değil. 79 dolar şimdilik uygun bir rakam gibi gözükse de bu fiyat ABD piyasası için geçerli. Henüz Türkiye için çıkıp çıkmayacağı belli olmayan cihazın fiyat bilgisi de malesef şuan için belli değil.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir