Kapat
Oyun 0

Crytek’in Kurucu Cevat Yerli’nin CEO’luk Görevine Son Verildi

Ülkemizin gururu Crytek’in kurucusu ve CEO’su olan Cevat Yerli artık Crytek’in sadece stratejik ortağı oldu.

Başarılı oyunlara imza atan Crytek son zamanlarda ciddi maddi sorunlarla boğuşuyordu. Sorunları çözebilmek için çeşitli yollar deneyen Crytek bugün farklı bir bültenle oyun severlerin karşısına çıktı.

Crytek’in yaptığı açıklamaya göre Crytek’in CEO’su ve patronu olan Cevat Yerli artık bir patron değil sadece Crytek’in stratejik bir ortağı olacak. Crytek ayrıca Cevat Yerli’nin yerine gelecek olan CEO’ları da açıkladı.

Crytek’in açıklamasına göre artık CEO koltuğunda iki kişi olturacak. Crytek’in açıklamasına göre bu kişiler Avni Yerli ve Faruk Yerli olarak açıklandı. Açıklamanın devamında Crytek’in CryEngine, Warface ve Hunt : Showdown oyunlarına olan desteği sürecek. Şirketin Kiev stüdyosu Waface oyunuyla ilgilenecekken Frankfurt stüdyosu hem CryEngine hem de Hunt : Showdown oyunuyla ilgilenecek. Crytek’in İstanbul stüdyosu ise Warface oyunuyla ilgilenmeye devam edecek. Crytek’in bu açıklamasının ardından şirketin kurucusu Cevat Yerli Crytek’in yeni CEO’larına başarılar diledi.

Crytek Yeni Oyunları Hakkında Açıklama Yapıldı!

Şirket ayrıca Hunt Showdown oyunu hakkında yeni bir açıklama yaparak “Crysis serisinin yapımcısı Crytek tarafından geliştirilen; eşli, çevrim içi aksiyon oyunu Hunt: Showdown, 22 Şubat 2018 tarihi itibari ile Steam üzerinden erken erişime açıldı. Oyun Steam üzerinden 69 liraya satışa sunuldu. Oyunun erken erişime çıkmasıyla birlikte, oyunun yapımcılarından Fatih Özbayram, kapalı betaya katılan bütün oyunculara teşekkür etti ve böyle bir oyuncu topluluğuna sahip oldukları için minnettar olduklarını” belirtti.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir