Kapat
Core i7-8700K'nın detayları belirdi: 6 çekirdek, 95 Watt
Donanım 0

Core i7-8700K’nın detayları belirdi: 6 çekirdek, 95 Watt

 

 
Yukarıda da belirttiğim gibi 6 çekirdek ve 12 izlekle gelecek olan işlemci, standart olarak 3.7GHz’de çalışacak ve öbür çekirdek yükleri için alternatif Turbo Boost haritaları kullanacak. Şöyle ancak, tek çekirdek için saat hızını 4.3GHz’e kadar otomatik olarak çıkarabilecek işlemci, çift çekirdek için 4.2GHz’i, dört ve altı çekirdek içinse 4GHz hızlarına ulaşabilecek.
 
Keza Bkz.Intel’in korkulu rüyası: 16 çekirdekli AMD Ryzen Threadripper 
Olgunlaştırılmış 14nm geometrisini kullanacak olan dolayısıyla transistörler arası eğilim kaçağının daha iyi yoklama edileceği işlemci ailesi, benzer saat hızında mimari seviyedeki iyileştirmeler doğruca 7. nesil’den %15 daha süratli olacak. Sysmark test sonuçlarına dayanan bu performansı farkı, daha önce 6. nesilden 7. nesile geçerken de Intel kadar telaffuz edilmişti.
 
Bekleme durumunda enerji tasarrufu için 800MHz’e kadar frekansını düşürebilecek işlemcinin çift kanal hafıza kontrolcüsü ise standart olarak 2400MHz düzenli olup, hız aşırtma koşullarında fazla daha yüksek hızlara çıkabilecek. Intel’in GT2 kodlu iGPU yani entegre grafik birimine sahip işlemcide, 350MHz ile 1xxxMHz seviyesinde görev yapabilecek grafik motoru.
 
 
 
Seviye 3 bellek kapasitesi 12MB olan Core i7-8700K’nın TDP değeri yani ısıl tasarım gücü ise 95 Watt olacak. LGA1151 soket yapısını kullanan ve olasılıkla 300 serisi çipsetli anakartların dıştan 200 serisi anakartlarla da kullanılabilecek işlemci için yokuş platform çözümü olarak entegre çok sayıda yeni özellike gelecek Z390 yongasetini de göreceğiz.
 
Ayrıca Bkz.OnePlus 5 inceleme videosu: Bu telefon çok hızlı, fazla gösterişli 
 

Çıkış tarihi hakkında farklı rivayetler olsa da az önce devlete ait bir ayrıntısıyla uğraşma bulunmuyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir