Kapat
Mobil 0

Çocuklara Özel Android İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefon Çıktı

Günümüzde pek çok kişi için oldukça önemli olan akıllı telefonlar artık çocukların eline de geçebiliyor. Çocuklar için oldukça zararlı olabilecek olan bu durum karşısında yeni bir akıllı telefon üretildi.

PhoneKid ile birlikte çocuklarının akıllı telefonları üzerinden neler yaptığını görebilecek olan anne – babalar dilerlerse akıllı telefonla yapılabilecek olan bazı şeyleri de engelleyebilecek.

İspanyol teknoloji şirketi olan EscudoWeb tarafından geliştirilen PhoneKid ilk birlikte çocuklarınız akıllı telefonlarını güvenle kullanabilecek. Akıllı telefonda gerçekleşecek olan her şeyi anne babalar çocuklarını istediği gibi görebilecek. Gün içerisinde anne – babaların belli profillerle çocukların ders zamanı derslerle ilgili içeriklere erişimi sağlanabilecek.

Özellikle ülkemizde son zamanlarda giderek artan “Çocuk İstismarı” konusu sonrasın pek çok aile özellikle küçük yaştaki çocuklarından şüphe duyar olduk. Tam böyle bir ortamda tanıtılan PhoneKid çocukların hayatını kurtarabileceği gibi hem de çocukları hayata hazırlayan iyi bir arkadaş olabilir.

Satışa Sunulacağı Tarih Belirsiz!

Teknolojinin kalbinin attığı yer olan Mobil Dünya Kongresi devam ederken Mobil Dünya Kongresi’nde kullanıcıların yarına olan pek çok yeni ürün tanıtılmaya devam ediyor. Bunlardan birisi olan PhoneKid ile birlikte günümüzün en büyük sorunlarından birisi olan “Çocuk İstismarı” konusunda önemli bir adım atılıyor.

Ailelerin çocuklarının neler yapıp neler yapmadıklarını görebilecekleri bu telefonda ayrıca sürekli açık durumda olan ve asla kapatılamayacak olan GPS özelliği bulunuyor. Ülkemizde de satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen PhoneKid’in fiyatının ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir