Kapat
Android 0

Çocuklar için Facebook Messenger uygulaması Android’e geldi

Facebook geçtiğimiz yıl çocuklar için Messenger uygulaması geliştirmiş, Messenger Kids adı altında kullanıma sunmuştu. Ebeveynlerin çocuklarıyla birebir konuşma yapabilmesini sağlayan ve yalnızca anne-babaların onayladığı kişilerle iletişim kurabilmesine imkân tanıyan bu uygulama, yalnızca iOS işletim sistemine sahip tablet ve telefonlarda kullanılabiliyordu. Ta ki bugüne kadar.

Nihayet Android’e de geldi

Yaşları 6 ila 12 arasında değişen çocuklar için ideal olan Messenger Kids uygulaması, artık Android cihazlarda da kullanıma açıldı.

Çocukların anne babalarının yanı sıra diğer aile üyeleri ve arkadaşlarıyla güvenli iletişim kurabilmesini sağlayan uygulamada video ve GIF araçları, çizimler için farklı fırçalar, yapışkanlar, videeolu görüşme ve daha birçok özellik sunuluyor.

Ebeveynler uygulamadan şikayetçi!

İşin ilginç yanı şu ki, Facebook bu uygulamayı kullanmak isteyen çocukların gerçek isimlerini belirtmelerine ihtiyaç duymuyor. Uygulama içinde hiçbir satın alma fonksiyonu ve reklam gösterimi yok. Ancak yurtdışındaki birçok ebeveyn, eğitimci ve uzman Facebook’tan bu uygulamayı yayından kaldırmasını talep ediyor. Buna gerekçe olaraksa uygulamanın çocuklar ve gençler için “zararlı” olduğu öne sürülüyor.

Ancak tüm bu şikayetlere rağmen Facebook bildiğini okumaktan ısrarcı. Önce iOS’a gelen uygulama, şimdi de Android işletim sistemi için yayına alındı. Daha önce de Amazon Fire tabletleri için kullanıma sunulan Messenger Kids, an itibariyle Google Play Store‘dan indirilebilir durumda. Siz de isterseniz çocuğunuzun bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir