Kapat
Oyun 0

Clash Royale Taktikleri ( Tüm Stratejileri İçerir )

Sizler için Clash Royale oyununa dair, tüm strateji ve taktiklere olabildiğince değinmeye çalıştık.
Saldırı ve savunma esnasında açmanız gereken kartları ve yapmanız gereken hamleleri detaylı bir şekilde anlattık. Sözü fazla uzatmadan sizi Clash Royale Taktikleri yazımızla baş başa bırakıyoruz.

Clash Royale Savaş Destesi
Clash Royale oyununda yapmanız gereken önemli hamlelerden biri doğru savaş destesini oluşturmaktır. Savaş destesi için seçeceğiniz 8 kartı dikkatli seçmeniz lazım. Kartları seçerken kendi stratejinizi belirleyeceğiniz gibi karşımıza çıkacak olan farklı kartlara karşıda tedbirli olmanız gerekiyor.
Farklı alanlardan gelen hasarı ve tek hedefe hasar veren kartlarınızı dengede tutmanız gerekiyor. Kulelere saldırı yaptığınız esnada ve ağır hasar veren karakterleri hızlı indirmek için gerekli olan tek hedefli kartları seçeceğiniz gibi toplu olarak alacağınız saldırılara karşıda alan hasarı veren kartları kesinlikle kullanmamanız gerektiğini bilmeniz lazım.

Oyunda etkili saldırı yapmak gerektiği kadar, sağlam bir savunma yapmakta bir o kadar önemlidir. Bu yüzden savaş destesini oluştururken savunma ve saldırınızı eş zamanlı düşünerek kartlarınızı seçmek ciddi bir önem taşıyor.

Clash Royale’da bulunan kartlar Sıradan, Ender ve Destansı olarak isimlendirilmiştir. Burada Destansı kartlar diğerlerine oranla daha üstün görünse de bazı durumlarda Sıradan kartları kullanmak daha etkilidir. Kısacası bir kart Destansı veya Ender diye gidip sadece Destansı ve Ender kartları tercih etmek yapacağınız en büyük taktik hatalarından biri olacaktır. Oyunda bulunan kartları kullanmak için iksir gerekiyor. Tercih edeceğiniz savaş destesinin ortalama değeri 4,5’i aşmamalıdır. Eğer iksir ortalamasını aşarsanız oyunda yavaş kalır ve kaybedersiniz. 4 – 4,4 arası ideal bir iksir ortalamasıdır. Bu ortalamayı tercih etmenizi öneriyoruz.

Clash Royale Savaş Taktikleri
Clash royale oyununda savaş başladığı anda ilk olarak iksirlerinizin eksiksiz bir şekilde dolmasını bekleyin. Rakibiniz halen hamlesini yapmadıysa size ait olan kulenin arka tarafına az iksir harcayan bir kartınızı açabilirsiniz. Bu şekilde rakibiniz hamle yapma fırsatı bulmadan tekrar iksir deponuz dolacak ve oyuna bir adım önde başlayacaksınız. İlk açacağınız kart yavaş ilerleyen bir karakter yada goblin kulübesi olabilir. Rakibiniz halen hamle yapmadıysa karakteriniz yolu yarıya indirdiği anda diğer kartlarınızı kullanarak karşı atağa geçebilirsiniz. Eğer rakibiniz karşı atak yaparsa siz önce savunma hattında yer alın. Rakibinizin karakterlerini engelledikten sonra karşı saldırıya geçin. Atağa karşı sizin de saldırıya geçmeniz yanlış bir taktik olacaktır. Doğru olan hamle rakibinizin atağını engelledikten sonra ve iksir deposunu 7-8 doldurduktan sonra karşı atağa geçmek olacaktır.

Yakın Dövüş Karakterlerinin Zayıf Noktaları
Mini Pekka, Şövalye, Barbarlar, Bombacı Valkür, Prens gibi karakterlere karşı, havadan ilerleyen ve hava saldırısı yapabilen (yavru ejderha, minyonlar gibi) karakterleri kullanmak size avantaj sağlayacaktır. Çünkü yakın dövüşen Clash Royale karakterleri havadan gelen düşmana karşı saldıramazlar. Böylece siz herhangi bir hasar almadan onları etkisiz hale getirme şansı elde edersiniz.

Clash Royal Dev Nasıl Durdurulur
Hantal olan Dev karakterinin en zayıf noktası yavaş ilerlemesi ve sadece kulelere hasar verebilmesidir. Üzerinize bir dev geldiği vakit çoklu olarak gelen karakterlerinizi kullanmalısınız. Barbarlar, İskelet ordusu, Minyonlar ve güçlü hasar veren Mini Pekka devi indirmek için biçilmiş kaftan olan karakterlerdir. Buna ek olarak Dev size uzak bir konumdayken, uzaktan etkili saldırı yapabilen Cadı, silahşör gibi karakterleri de Deve musallat edebilirsiniz.

Clash Royale Prens Nasıl Durdurulur
Clash Royale oyununda bulunan en tehlikeli ve en rahatsız edici karakterlerinden biri Prens karakteridir. Prens hızlı olduğu kadar çok fazla hasar da verir. Eğer kulenize bir Prens saldırı halindeyse ve onu durdurmazsanız siz göz açıp kapayana kadar kulenizi yerle bir edecektir. Prense karşı kullanmanız gereken karakterler Barbarlar, Mini Pekka ve İskelet ordusu olmalıdır. Mini Pekka ile Prensin dikkatini dağıtıp gücünü azaltırken diğer kartlarınızı devreye sokarak prensi etkisiz hale getirebilirsiniz.

X-Yayı ve Bomba Kulesi Yapılarını Yıkma
X-Yayı kullanıcılara göre harikulade bir karttır. Eğer rakibinizde X-Yayı varsa kendi alanına X-Yayını kurarak bir dakika bile sürmeden kulelerinizi yıkabilir. X-Yayı için birden fazla kartınızı gözden çıkarmanız gerekebilir. Uzaktan hedefe ateş eden Silahşör, Bombacı, Yavru Ejderha gibi kartlarınızı kullanarak X-Yayını ve Bomba Kulesi gibi yapıları etkisiz hale getirebilirsiniz. X-Yayının zaafı ise kurulduğu andan itibaren yaklaşık 5 saniye sonra menzil almasıdır. Yani kurulduğu ilk 5 saniye size herhangi bir saldırıda bulunamaz. Bu kısıtlı süreyi iyi değerlendirip avantaja çevirerek, iskelet ordusu, barbarlar gibi kartlarla etkisiz bırakmanız mümkündür.

Clash Royale Savunma Taktikleri
Sadece saldırının tek başına anlam taşımadığını bilmeniz gerekiyor. Savunma saldırı eş zamanlı olarak başarılı bir şekilde yürütülürse oyunda söz sahibi olursunuz. Stratejilerinizi doğru seçmeniz gerekiyor.
Savunma esnasında rakibinizin sizin alanınıza girmesine izin vermeniz size avantaj sağlayacaktır. Bu şekilde kuleleriniz savunmada size fayda sağlayacak ve rakibinizi daha kolay bir şekilde etkisiz hale getireceksiniz.

Uzak saldırı yapan kartlarınızı tercih edeceğiniz zaman bunları rakibinizin yakın dövüşen karakterinden uzağa açmaya dikkat edin. Böylece siz herhangi bir hasar almadan saldırıya 1-0 önde başlamış olursunuz. Bombacı gibi alan hasarı veren kartları da uzağa açmayı deneyin. Bu şekilde uzaktan çoklu rakipleri etkisiz hale getirirsiniz. Bombacıyı düşmanların ortasına açmayı düşünürseniz herhangi bir hamle yapamadan etkisiz hale gelecektir.

Yakın dövüşen kartları kullanacağınız esnada rakibinizin hemen yanına kartları açmak size hatırı sayılır bir zaman kazandıracaktır. Barbar kulübesi, Goblin kulübesi, vb. yapılar çoğu zaman süre kazanmak ve kulelerin yıkılmasını bertaraf etmek için size zaman kazandıracaktır. Saldırı sırasında bunları kullanmanın doğru olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Sadece saldırı öncesi bunları zaman kazanmak için tercih edebilirsiniz.

Clash Royale Saldırı Taktikleri
Kulelere saldırı yapacağınız esnada, rakibinizin de size eş zamanlı yapacağı savunmayı da düşünerek kartlarınızı çok dikkatli seçmeniz gerekiyor. Dev gönderiyorsanız arkadaşından alan hasarı veren Cadı, Bombacı gibi kartlarınızı tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü alan hasarı veren karakteri tercih etmezseniz, rakibiniz çoklu karakterlerini devreye sokarak Devinizi siz ne olduğunu anlamadan etkisiz hale getirebilir. Bununla birlikte sadece yakın dövüş kartlarını saldırıda tercih etmeniz, havadan gelen düşmanlara karşı sizi çaresiz bırakacaktır.
Size yapılan bir saldırının ardından karşı saldırıda bulunacağınız vakit veya size yapılan bir saldırıyı geri püskürterek bir saldırı yapıyorsanız hasar veren kartlarla saldırmak genel olarak doğru bir taktiktir.
Yukarıda diğer taktikler için belirttiğimiz gibi Savunmanız sonlandıktan sonra geriye sadece 1 karakteriniz ve çok az iksiriniz varsa iksirinizin dolmasını beklemeniz gerekmektedir. İksir deponuz dolmaya yakın saldırıya geçebilirsiniz

Sormak istediğiniz veya oyuncuları bilgilendirmek istediğiniz Clash Royale taktikleri ile ilgili düşüncelerinizi yorum bırakarak paylaşabilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir