Kapat
Genel 0

Çin’ in uzay istayonu ne zaman düşecek? Düştü mü?

Çin’ in uzay istasyonu düştü mü? Çin’ in uzay istasyonu düşüyor mu? Çin’ in uzay istasyonu nereye düşecek? Çin’ in uzay istasyonu Tiangong-1 ne zaman düşecek? Uzay istasyonu nereye düşecek? Çin’ in uzay istasyonu hakkında bilgi, Çin’ in uzay istasyonu bugün mü düşüyor?

Adeta bilim kurgu filmlerini aratmayan bir senaryo olan Çin’ in uzay istasyonu Tiangong-1 bugün Dünya’ ya düşecek! Düşüşe geçen uzay istasyonu Dünya atmosferine giriş yaptı. Yavaş yavaş hızlanmaya ve düşüşe geçmeye başlayan uzay istasyonunun bugün içerisinde düşeceği bilgisi verildi.

Çin hükümeti olayın tehlikeli olmadığını ve uzay istasyonunun yer çekimi etkisiyle hızlandıktan sonra yok olacağını belirtti. Yani bilim kurgu filmlerinde ki felaket senaryosu yerine bir görsel şölen olacağını söyleyebiliriz.

Her ne kadar bu şekilde olacağı beklense de arasında Türkiye’ nin de bulunduğu ülkeler olaya tedirgin bir şekilde yaklaşmaya devam ediyor. Can ve mal kaybı beklenmeyen bu düşüş umarız ki belirtildiği gibi sonuçlanır.

2011 yılında fırlatılan Tiangong-1’ de 2013 yılından beri hiç bir astronot çalışmıyor. Yanmaya başlamadan 26.000 km hıza ulaşması beklenen uzay istasyonunun kesin olarak nereye düşeceği bilinmiyor. Yeni Zellanda’ dan Amerika’ nın batısına 43 derece kuzey ve 43 derece güney enlemleri arasında bir yere düşeceği tahmin ediliyor. Uzun zamandır haberleri yapılan ve düşeceği söylenen uzay istasyonun tam olarak nereye düşeceği bugün belli olacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir