Kapat
İnternet 0

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’dan ses kaydı geldi!

Türkiye’de 70 binden fazla kişiyi dolandırıp 500 milyondan fazla para ile Uruguay’a kaçan Mehmet aydın’dan, Çiftlik Bank üyelerine yeni bir mesaj geldi. Bu sefer mesaj ses kaydıydı. Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın, üyelerine geçmiş olsun adında bir sesli mesaj gönderdi. Bu mesajda ise dikkat çeken hapse girmemek için Uruguay’a kaçtığını belirtmesi oldu.

Geçtiğimiz akşam sosyal medyada bir anda ses kaydı söylentisi başladı. Çiftlik Bank dolandırıcısı olarak bilinen Mehmet Aydın’a ait olduğu söylenen ses kaydına göre, Çiftlik Bank mağdurlarının hepsinin zararları karşılanacak ve bunu CEO kendisi ödeyecekmiş. Oluşan zararın sadece kendisinde ve ekibinde olduğunu ama üyelerin hiçbir zararının olmadığı açıklandı. Mehmet Aydın, “Üyelerimiz zarar görmediği gibi bizi suçladılar” dedi.

Ayrıca CEO, Mehmet Aydın, ses kaydında geçmiş hayatıyla ilgili ortaya çıkan bir çok eleştirisel ve haberlerin iftira olduğunu söyleyerek kendi hayatını baştan sona anlattı. Ayrıca kayda göre bazı yöneticilerin şirketten para çaldıklarını ve yakın kişilerinde yolsuzluk yaptıklarını söyledi. Mağdurların parasını ise Bitcoin ile gidereceğini söyleyen CEO, Uruguay’da nerede kaldığı hakkında pek bir açıklama yapmadı.

CEO, ses kaydında üyelerin zararlarını 2 yılda veya 3 yılda olsa karşılayacağını ve başta yanımda olan ve reklamlarımı yapanların şimdi beni kötülediklerini görüyorum dedi. Yaklaşık olarak 1000 adet Bitmain ile kurmuş olduğu madencilik şirketi mağdurları giderebilir gibi duruyor.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir