Kapat
İnternet 0

Çiftlik Bank kullanıcıları bir dolandırılma olayına daha şahit oldu

Çiftlik Bank’ın CEO’su Mehmet Aydın’ın binlerce vatandaşı dolandırdı ve daha sonra Uruguay’a kaçtı. Şimdi ise Çiftlik Bank üzerinden yeni bir dolandırma olayı başladı.

Geçtiğimiz yıllarda ‘200 bin TL yatırana aylık 50 bin TL kazanç’ vaadiyle kurulan ve karşımıza çıkan Çiftlik Bank, sanal alemde çok büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başardı. Oyunun içeriği ise kuzu, koyun, tavuk ve keçi gibi hayvanları alıp profili geliştirmek.

Ancak aradan geçen süre zarfında, bu oyunun tam anlamıyla bir dolandırıcılık üzerine kurulduğu ortaya çıktı. Şirketin CEO’su Mehmet Aydın, almış olduğu tüm paralarla Uruguay’a kaçtı. Kısa süre önce ortaya çıkan haberlere göre Uruguay vatandaşlığı aldığı belirtildi. CEO’nun eşi Sıla Aydın ise Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek teslim olmuş durumda.

Tüm bu olayların üzerine yeni bir dolandırma olayı daha ortaya çıktı ve pes dedirtti. Bu dolandırılan vatandaşlar üzerinden kazanç sağlamak değilde yeniden dolandırmak isteyen kötü amaçlı kişiler, kullanıcılara şu kadar para yatırın Çiftlik Bank paralarınızı geri alalım diye dolandırmaya başladı. Şimdiden yüzlerce kişi bu dolandırıcılık numarasına inanarak tekrardan dolandırıldı.

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir