Kapat
Donanım 0

CANAVAR ! MSI GT83VR 6RF Titan SLI.

NVIDIA, GTX 10 serisi ile birlikte neredeyse masaüstündeki modellerin birebir aynısını dizüstü bilgisayarlarda da kullanma kararı aldı.

MSI GT83VR 6RF Titan SLI da adından anlaşılacağı üzere SLI teknolojine sahip bir dizüstü bilgisayar. Aslında ürün dizüstü bilgisayardan daha çok nakledilebilir bilgisayar kategorisine giriyor, çünkü  5.5 Kg ağırlık ile cihaza taşınabilir demek bile biraz zor.

Bu ağırlığın içerisinde iki adet GTX 1080 ekran kartı yer alıyor. Her biri 8GB GDDR5X belleğe sahip bu kartlar cihaza toplamda 16 GB video belleği sağlıyor.

Cihazın diğer teknik özellikleri de müthiş, overclock edilmiş i7-6920HQ işlemci, 64 GB RAM, 2x256GB M.2 SSD ve Blu-Ray yazıcı dikkat çekiyor. Tabi ürünü en sıradışı yapan özelliklerden biri de mekanik klavyesi. En önde yer alan bu klavye, SteelSeries’e ait ve Engine 3 yazılımı ile kontrol edilebiliyor. Klavyenin hemen sağında ise aynı zamanda nümerik tuş takımı olarak da kullanılabilen dokunmatik panel yer alıyor.

Kısaca:

64 GB RAM olsun 16 GB ekran kartı belleği olsun neresinden bakarsanız bakın süper bir bilgisayar,  ee tabi ücretide doğru orantıda yüksek; cihazın şuanki güncel fiyatı 20.000 bin TL civarında, pek fiyat performans ürünü olduğunu söylemeyiz ki zaten bu tip bir bilgisayarı standart bir kullanıcı zaten almaz.

Eğer maddi durumunuz iyiyse, sizi uzun bir süre götürecek bir bilgisayar, işinizi fazlasıyla görecektir hatta fazla bile ama gelişen teknoloji ve yeni oyunlar, programlar vs. bundan 4-5 sene sonra bu bilgisayar bile gelişen teknolojiyle boy ölçüşemeyecek duruma gelecek ama en azında şuanki bilgisayara göre ömrünün daha uzun olduğu kesin.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir