Kapat
BBC'den çocukları Youtube'dan uzaklaştırmak için 44 milyon dolarlık yatırım
İnternet 0

BBC’den çocukları Youtube’dan uzaklaştırmak için 44 milyon dolarlık yatırım

 

 
BBC yayınladığı yıllık planında; YouTube, Netflix ve Amazon’un çocuk içeriklerindeki yükselişine tepki olarak önümüzdeki üç yıl içinde takriben 44 milyon dolarlık harcama yapacağını açıkladı. Bu plan hemen yürürlüğe girecek.

Mevcut bütçenin üstüne eklenen 44 milyon dolarlık fon, çocuklar için video, canlı içerikler, vlog’lar, podcastler, sınavlar, oyunlar ve uygulamalar hazırlamaya ayrılacak. Hazırlanan içerikler dijital platformlara ilave olarak BBC Kids kanallarında eğitim amaçlı platform olan BBC Bitesize‘da ve 6 yaş altı çocuklara karşın yayın yapan Cbeebies kanallarında yayınlanacak. Keza BBC bünyesindeki belgesel üreticilerin çocuklar için içerik üreteceğini ve çocuklara Birleşik Krallık tarihini daha iyi anlatmak için ülke genelinde faaliyetler yapılacağı bilgisi de paylaşıldı

 

İngiltere’de Herkesten Takvim 150 Sterlin BBC Vergisi Alınıyor

BBC’nin takvim raporuna tarafından şirket politikasındaki bu yeni planlamanın, YouTube’un 6-12 yaş arasındaki çocukların %70’inde en sevdiği marka haline gelmesi ve rekabetin giderek arttığı dijital pazarda firmanın ayakta kalabilmesi için alındığı belirtiliyor.

BBC, evinde medya cihazı bulunan her Birleşik Krallık vatandaşından takvim 150 pound değerinde aidat alıyor. Karşılığında film, dizi, belgelere dayanan ve spor içerikleri dahil elde etmek üzere tüm içerikler ayrıca bedava keza de reklamsız olarak yayınlanıyor. Ülkemizde de TRT’nin aidat aldığını düşünürsek devletin yayınlama organının da bu herif yatırımlar yapması ve bu yönde politikalar izlemesi güzel bir model olabilir.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir