Kapat
Oyun 0

BattleField 1 Ezdi Geçti..

Bu yılın tartışmasız en popüler oyunlarından biri olan Battlefield 1, beklenildiği gibi rekorlarla adını duyurmaya başarılara imza atmaya başladı.

E3 2016‘ da tanıtılmasından bu yana yılın en çok merak edilen oyunlarından biri olan Battlefield 1, beta sürecinde de ciddi şekilde ilgi görmüştü. Hatta bu ilgi öyle boyutlara çıkmış ki, Battlefield 1 bu sayede yeni bir rekoru kırıp, rakiplerini ezip geçti..

Electronic Arts imzalı oyun, 30 Ağustos tarihinde açık beta sürecine girmişti ve bu süreç 8 Eylül’ de son bulmuştu. İşte bu kısa süre içerisinde Battlefield 1, oyuncu sayısı konusunda EA imzalı bir diğer oyun Star Wars Battlefront‘ u da geride bırakmayı başardı. Rakiplerini bu şekilde geride bırakan oyun çok iyi bir ön başlangıç yaptı.

EA’nin resmi açıklamasına göre Battlefield 1, açık beta sürecinde 13.2 milyon oyuncu tarafından oynanarak bu konuda EA’in en başarılı oyunu ünvanını aldı. Daha önceden bu ünvan, 9 milyondan fazla oyuncu sayısı ise Battlefront’ a aitti.

Bunun yanı sıra Elecrtonic Arts, açık beta süreci boyunca oyunda ulaşılan rakamlarla ilgili bir infografik de paylaştı. Örneğin bu infografiğe göre açık beta süreci boyunca oyuncular at sırtında toplamda 62.2 milyon kez düşmanını öldürmüş. Grafik, oynanış, hikaye ve her açıdan başarılı olan bu oyun tam olarak çıktığında ve beta sürecini aştığında yeni rekorlara imza atması kesin olarak bakılıyor. Her şekilde kullanıcıya oynarken zevk veren Battlefield 1 ayrıca Osmanlı Devleti, Türk askerlerini de konu alması Türkiye oyuncularının da ilgili ayrıca çekmişti. Çok yakında bu başarılı oyunun yeni başarılarını göreceğimizi düşünüyoruz. En büyük rakibi Call Of Duty’ nin işi zor gibi görünüyor.

Hepimizin bildiği gibi oyun 21 Ekim’ de çıkacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir