Kapat
Oyun 0

Battlefield 1′ de Çanakkale Savaşı olacak..

Battlefield 1 Çanakkale Savaşını konu alan hikaye modu hakkında bir fragman yayınladı.

Beta sürümünün çıkmasıyla bile rekorlara imza atan Battlefield 1‘ in ülkemizde en çok dikkat çekmesinin nedeni Osmanlı Devleti‘ nin oyun içerisinde bulunması olmuştu. Bir çok kişi tarafından merakla beklenen oyun Beta sürümünde fazlasıyla ilgi görmüş ve I. Dünya Savaşı‘nı konu alması, Osmanlı Devleti‘ni de bulundurması çok beğenilmişti.

Oyunun ödüllerle başlayan Beta sürümü Multiplayer olarak yayınlanmıştı. Oyun tam sürümün de de bu konu üzerine yoğunlaşacak olsa da Hikaye Modu‘ da bulunacak. Hikaye modu ile de çok oyunculunun yanında tek oyunculu seçeneği de sunan Battlefield 1 oldukça başarılı bir hikaye düşünüyor.

Ayrıca çok başarılı düşünülmüş olarak gelen hikaye modu alıştığımız fps hikaye modlarından ve diğer Battlefield oyunlarından farklı gelecek. Battlefield 1 hikaye modunda oyuncu öldüğü zaman oyun baştan başlamayacak, veya kayıtlı olduğu yerden devam etmeyecek. Oyuncu oyun üzerinde ki diğer bir karakterin kontrolünü alacak ve kaldığı yerden oyuna devam edecek. oldukça gerçekçi ve başarılı bir özellik olmuş.

Oyunun konusu bilindiği üzere I. Dünya Savaşı üzerinden ilerleyecek ve Osmanlı Devletini bulunduracak. Özellikle belirgin olarak Çanakkale Savaşı‘ nı gösteren hatta bunu tanıtan bir fragman yayınlayan EA Games videoda ki görüntülerle tartışma odağı oldu.

Çanakkale Savaşı‘ nı konu alırken sanki İtilaf Devletleri savaşı kazanmış gibi gösterilmesi ülkemiz tarafından rahatsızlık yarattı. Yinede fragman olduğu için ön yargılı davranmak istemesekte bizde bu durumdan rahatsızlık duyduk. Umarız ki oyunda bu şekilde bir durum oluşmaz, yeni yayınlanacak videoları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz;

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir