Kapat
Mobil 0

Batarya biterken çalışan sohbet uygulaması: Die With Me!

Sıradan sohbet ve mesajlaşma uygulamalarından sıkıldıysanız, yurtdışında trend haline gelen Die With Me isimli uygulamaya göz atmanızda fayda olabilir. Oldukça sıradışı bir konsepti benimseyen bu uygulamayı kullanabilmek için tek bir şart var: Bataryanızın tükenmek üzere olması!

Evet, en fazla yüzde 5 şarjınız varken bu sohbet uygulamasına giriş yapıp yabancı insanlarla konuşmaya başlayabilirsiniz. Neden böyle bir uygulama geliştirme ihtiyacı duyduklarını ise Die With Me‘nin yazılımcısı Dries Depoorter şu sözlerle açıklıyor: Düşük bataryalarla ilgili iyi bir şey yapmak istedik. Şimdi görüyoruz ki insanlar düşük bataryayla sohbet etmekten mutluluk duyuyorlar. Ayrıca bu uygulamayı geliştirirken de çok eğlendik.

Tamamen eğlence amaçlı geliştirilmiş

Die With Me uygulaması sanılanın aksine batarya ömrünü uzatmıyor veya daha az pil tüketen bir mesajlaşma uygulaması değil. Yalnızca şarjı azalmak üzere olan kişilerin bir araya gelerek eğlenceli sohbetler ettiği, öylesine bir uygulama.

Üstelik uygulamayı kullanmak da çok basit. Hem Android, hem de iOS cihazlar için yayınlanan Die With Me‘yi indirdikten sonra kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz yeterli. Sonrasında bataryanızın durumunu öğrenmek için gerekli izinleri isteyen uygulama, şarjınızın yüzde 5 veya daha altı olduğunu teyit ettikten sonra sohbet odasına girmenizi sağlıyor.

Kimileri için eğlenceli ve iyi bir fikir olarak gözüken Die With Me uygulamasının çalışma mantığını aşağıdaki videoyu izleyerek daha iyi kavrayabilirsiniz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir