Kapat
Mobil 0

Batacağı Söylenen BlackBerry’de İşler Yoluna Girmeye Başladı

Kanadalı akıllı telefon üretici BlackBerry ne yazık ki akıllı telefon pazarında istediğini bulamamış ve akıllı telefon bölümünü Çinli elektronik devi TCL’e satmıştı. Satışın ardından güvenlik odaklı Premium Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üretmeye başlayan BlackBerry açıklanan rakamlara göre geçtiğimiz yıl 850.000’in üzerinde akıllı telefon satışı gerçekleştirerek pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı.

MWC 2018 son hızıyla devam ederken fuarda yer alan teknoloji şirketleri hem yeni ürünlerini hem de şirketleriyle ilgili gelişmeleri anlatmaya devam ediyor. Satılmasının ardından batacağı dile getirilen BlackBerry’nin üst düzey yöneticilerinden Francois Mahieu MWC 2018’de BlackBerry ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Mahieu yaptığı açıklamada “BlackBerry’de çalışan her bir birey olarak görevimimizi tamamladığımızı düşünüyoruz” dedi.

BlackBerry’nin Hedefi Akıllı Telefon Pazarında Yüzde 3 – 5 !

Geçtiğimiz yıl 850 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmenin kendileri için çok önemli ve bir o kadar da başarılı bir durum olsa da Mahieu BlackBerry’nin şimdilik Apple’ın tahtına göz dikme gibi bir durumun söz konusunun olmadığını sadece akıllı telefon pazarında yüzde 3 – yüzde 5 oranında pay almak istediklerini belirtti.

Her ne kadar BlackBerry küllerinden yeniden doğup 850 bin adet akıllı telefon satışı gerçekleştirse dahi belirtilen hedefe ulaşmaları için yıllık en az 10 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekleştirmeleri gerekiyor. Mevcut şartlarda bir hayli zor olan bu durumun ilerleten süreçte gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir