Kapat
Android 0

Asus Zenfone 5 Lite modeli ortaya çıktı!

Şubat ayının sonuna doğru düzenlenecek olan MWC 2018 etkinliğinde Asus da sahne alacak. Android işletim sistemine sahip yeni akıllı telefon modellerini görücüye çıkarmaya hazırlanan Asus, böylece ZenFone 5 serisine dahil edeceği yeni cihazlarını da ilk kez tanıtmış olacak.

Yenilenen ZenFone 5 serisinde farklı kullanıcı tiplerine hitap edecek değişik konfigürasyon seçeneklerine sahip modeller yer alacak. Bunlardan biri de Evan Blass‘a göre Asus ZenFone 5 Lite olacak.

ZenFone 5 Lite’in teknik özellikleri paylaşıldı

Blass’ın iddiasına göre ZenFone 5 Lite modelinde çift lensli ön kamera kullanılacak. Tam 20 MP çözünürlüğü destekleyen ön kameranın yanı sıra arka tarafta da 16 MP’lik çift lensler tercih edilecek. 18:9 orantısına sahip olan 1080 x 2160 çözünürlüklü Full HD ekranın ise 6 inç büyüklüğünde olması planlanıyor.

Beklentiler, Asus ZenFone 5 Lite modelinin 5.7 inç ekranla gelmesi planlanan normal ZenFone 5 modeliyle aynı tasarım çizgilerini paylaşacağı yönünde.

Ancak bu iki model arasındaki en büyük fark, ön kameranın konumlandırıldığı pozisyon olacak. ZenFone 5‘te tıpkı iPhone X gibi ekranın üstünde yer alan bir çıta kullanılacak. Lite modelinde bu kameranın parmak izi okuyucusunun yanına yerleştirilmesi bekleniyor.

ZenFone 5 kadar güçlü olmayabilir

ZenFone 5 Lite‘nin isminde yer alan “Lite” ibaresi, cihazın normal ZenFone 5 kadar güçlü olmayacağına işaret ediyor. Ancak şu aşamada ZenFone 5 Lite‘de kullanılacak işlemci, RAM ve dahili hafıza kapasitesi hakkında bilgi sahibi değiliz.

Asus, takvim yaprakları 27 Şubat‘ı gösterdiğinde ZenFone 5 serisinin tanıtımını gerçekleştirecek.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir