Kapat
Mobil 0

Apple’ın yeni iPhone X reklamı alay konusu oldu

Apple’ın iPhone X için Face ID özelliğini sırf vurgulamak adına çekmiş olduğu reklam videosu sosyal medyada alay konusu oldu.

Apple’ın geçtiğimiz yılın sonlarına doğru tanıtmış olduğu ve piyasaya sürdüğü amiral gemi cihazı iPhone X, özelliklerinden ziyade fiyatıyla çok fazla dikkat çekmiş ve eleştirilmişti. Çoğu Android kullanıcısının eleştirdiği ve eleştirilerde sadece elma logosundan dolayı bu fiyatı veren kişiler var diye bir slogan atılmaya başlandı. Aynı özelliklerin Android’de de olduğu ve daha ekonomik fiyatlarla kullanıcının ayağına geldiği dile getirildi.

Ancak iPhone X‘in satış rakamları beklentileri karşılayamadı. Apple‘ın bu satış rakamlarını arttırması için tanıtım yapması gerekiyor. Bu bakımdan iPhone X’da yer alan Face ID‘yi yani yüz tanıma sistemini tanıtmak için yeni bir reklam videosu hazırladı. Aşağıdan sizlerinde izleyebileceği bu reklam videosu oldukça şaşırtıcı.

Videoda yer alan kişinin elinde 6 Bin TL‘lik bir akıllı telefon iPhone X yer alıyor. Kişi telefona bakıyor ve yüz tanıma sistemiyle telefon açılıyor. Kişi daha sonra çok fazla şaşırıyor ve mutlu oluyor. Ayrıca videoda kilitli dolap ve çeşitli şeylere bakarak bunlarında kilitlerinin açılmasını bekleyen kişi izleyenleri çok fazla şaşırttı. İzleyiciler sosyal medyada Apple ile dalga geçmeye devam ediyor.

Siz ne düşündünüz?

Harun {Harun}

14 yıllık bilgisayar geçmişi olan ve Teknoloji meraklısı bir yazar...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir