Kapat
Android 0

Apple’ın Eski Ceo’sundan Tam 130 Dolara Akıllı Telefon

Apple ve Pepsi’de daha önce CEO pozisyonunda görev alan John Sculley, Apple ile yolları ayırdıktan sonra Obi Worldphone adında yeni bir şirket kurmuş bulunmaktadır.Ortaklarıyla birlikte uygun fiyatlı Android işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarını piyasaya çıkarmıştı.

Geçtiğimiz yıl yine giriş – orta seviyede tüketicilerle buluşan Obi Worldphone, bu yıl da giriş seviyesindeki yeni akıllı telefonu Obi Worldphone MV1’i bildirdi ve cihazın satış fiyatı açıklandı.

Apple’ın Eski CEO’su John Sculley’in Apple’daki satış stratejisini giriş seviyesi modellerine taşıdığı Obi Worldphone’un yeni akıllı telefonu MV1 oldukça modern ve şık bir görünüş (gerçi çoğu kişi cihazın tasarımını beğenmeyebilir) ve klasik Android arayüzünden farklı olarak tasarlanan bir arayüzle karşımıza çıkıyor.
2

Obi Worldphone MV1 Özellikleri

Obi Worldphone MV1’de 5 inçlik 720p (HD) çözünürlüklü bir ekran bulunuyor. Günümüzdeki en ucuz çözümlerden Snapdragon 212 çipsetinden gücünü alan Obi Worldphone M1’de 2GB RAM, 16GB depolama alanı, 8MP arka kamera ve 2MP ön kamera yer alıyor.

Giriş seviyesindeki Obi Worldphone MV1’in satış fiyatı yaklaşık 130 dolar olarak belirlenmiş durumda. Cihazın hangi ülkelerde satışa çıkacağı ise şu anda tam net olarak bilinmiyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl kısa süre satışta kalsa da bir kaç Obi Worldphone modelleri ülkemizde de satışa sunulmuştu, bu modelin de Türkiye’de satışa çıkma ihtimali bulunuyor, tabii bu konuda resmi bir açıklama henüz yok.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir