Kapat
iOS 0

Apple, 6.1 inçlik iPhone modelini piyasaya sürebilir!

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan iPhone X, Apple‘ın OLED ekran teknolojisini kullandığı ilk akıllı telefon modeliydi. Aynı zamanda bu cihaz, tam 999 dolarlık fiyatıyla Apple’ın bugüne dek satışa sunduğu en pahalı telefon olma ünvanını da taşıyordu.

Ancak bu, iPhone X‘ten sonra geliştirilecek tüm modellerin bu denli fahiş fiyata satılacağı anlamına gelmiyor elbete.

iPhone 8’in tahtını devralabilir

UberGizmo‘da yer alan habere göre Apple, şimdilerde 6.1 inç büyüklüğünde ekrana sahip yeni bir iPhone geliştirmek için kolları sıvadı. OLED yerine LCD ekranla gelmesi planlanan telefonun fiyatı 700 doların altında olacak. Piyasayı ciddi şekilde sarsması beklenen modelin 100 milyondan fazla satması da hedefler arasında. Eğer gerçekten de böylesi bir fiyat politikasını benimserse bu gizemli model iPhone 8’in yerini alabilir.

İddialara göre fiyatının uygun ve makul bir seviyede tutulması için yeni iPhone’da çok da lüks malzemeler kullanılmayacak. Yani metal yerine alüminyum bir kasa, kullanıcıların karşısına çıkabilir.

100 milyondan fazla satabilir!

KGI Securities şirketinin analistlerinden Ming-Chi Kuo, yeni çıkacak olan 6.1 inç ekranlı iPhone‘un en çok satılan akıllı cep telefonları arasına adını altın harflerle yazdıracağını tahmin ediyor. Kuo’ya göre yeni modelin fiyatı 700 doların altında olursa, 100 milyondan fazla satmayı başarabilir.

Doğru veya yanlış, bilinmez. Ancak elimizde Kuo’nun iddialarından başka elle tutulur hiçbir şey yok. Çünkü bugüne dek Apple’ın 6.1 inçlik LCD ekranlı bir telefon geliştirdiğine dair hiçbir resmi belge gün yüzüne çıkmış değil.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir