Kapat
Android 0

Android P İris Taramasıyla Birlikte Gelecek

Google’ın 2018’ın yaz aylarında tanıtacağı yeni Android sürümü Android 9.0 bir diğer adıyla Android P iris taramasıyla birlikte gelecek.

Şimdilik akıllı telefon üreticilerinin bazı özel yazılımlarıyla cihazlarına getirdiği iris tarama özelliği Android 9 ile birlikte Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilecek. Google’ın ilk olarak Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte kullanıma sunduğu yüz tanıma özelliği tam anlamıyla güvenli değildi. Yavaş algılama süresiyle kullanıcıların canını sıkan bu özelliğin ardından Samsung Galaxy Note 7 modeliyle birlikte yüz tanıma özelliğini daha da geliştirerek iris tarama özelliğini kullanıma sunmuştu. Samsung’un daha sonrasında üst seviye amiral gemi modellerinde kullandığı bu yüz tanıma özelliği son olarak yine Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde kullanılmıştı. Ek yazılımlarla desteklenen bu özellik Android 9’a dair ortaya çıkan raporlara göre artık Android 9 ile birlikte gelecek.

Android Akıllı Telefonları Daha Güvenli Olacak!

Raporlarda yer alan bilgilere göre sadece Google’ın Android işletim sisteminde değil diğer OEM’lerin de bu özelliği kullanabilecek. Samsung’un son Note ve S serisi modellerinde kullandığı İris tarama özelliğinin artık Android platformuna eklenecek olması Android işletim sistemine sahip olacak olan yeni akıllı telefonların daha güvenli olmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.

Google’ın yeni Android sürümünün Google I / O 2018’de tanıtılması bekleniyor.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir