Kapat
Donanım 0

AMD’nin Yeni Masaüstü İşlemcileri Sızdırıldı

Kısa bir süre önce tanıttığı Ryzen serisi işlemcilerle toparlanma sürecine giren AMD’nin yeni yol haritası sızdırıldı. AMD’nin sızdırılan yol haritasıyla birlikte 2020 yılına kadar AMD’nin şirket hedefleri ortaya çıktı.

AMD’nin Gelecek Planları Sızdırıldı!

Ryzen serisi işlemcilerle masaüstü işlemci pazarında Intel hakimiyetine son veren AMD’nin yol haritası sızdırıldı. Önümüzdeki aylarda 2. Nesil AMD Ryzen işlemcilerini tanıtacak olan şirketin gelecek planları pek çok kişiyi şaşırtmayı başardı. AMD’nin gelecek planlarını anlattığı bir toplantıdan alınan görsel ayrıca AMD’nin yeni nesil işlemcilerinin hangi kod isimlerine sahip olacağı konusunda da önemli bilgiler içeriyor.

AMD’nin hedeflerine bakıldığında 2020 yılına kadarki olan süreçte hedefler ikişer yıllık döngülere ayrılmış durumda. AMD’ye göre 2020 yılına kadar izlenecek olan süre Geçiştirme ve optimizasyon olarak ayrılmış ve gelecek planlaması bu şekilde yyapılmış. AMD’nin bu yeni stratejisi bir zamanlarda bir diğer işlemci devi olan Intel tarafından da uygulanmıştı ve bu taktik Intel’e büyük bir katlı sağlamıştı.

Bu anlamda AMD’nin Ryzen işlemci ailesine önümüzdeki aylarda dahil edeceği ikinci nesil AMD Ryzen işlemciler optimizasyon merkezli olacak. AMD Ryzen işlemcilerinde bulunan hataları AMD AMD Ryzen 2.0 ile çözecek.

AMD İşlemcilerini İyileştirme Sürecine Devam Edecek!

Aynı şekilde yine tabloya göre AMD 2019 yılında yeni AMD Ryzen işlemci tanıtacak. 2020 yılında ise AMD 2019 yılında tanıttığı kendi işlemcilerin iyileştirilmesi için çabalayacak.

Burak {Burak}

Kendini bildiğinden beri teknolojiye ilgi duyan Burak edindiği ve edinmekte olduğu gelişmeleri tarafsız bir şekilde aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir