Kapat
AMD’nin Ryzen Threadripper işlemcileri soğutucusuz gelecek
Donanım 0

AMD’nin Ryzen Threadripper işlemcileri soğutucusuz gelecek

 

AMD’nin performans tutkunlarına hitap eden yeni Ryzen Threadripper işlemcilerinin satışa sunulmasına gittikçe yaklaştığımız şu günlerde modellerle ilgili detaylar açığa çıkmaya devam ediyor. Son gelen bilgilerde modellerin soğutucu bilgilerine dair yeni bir gelişmeye yer verildi.
Ayrıca Bkz.16 çekirdek 32 izlekli Core i9-7960X’in benchmark skoru sızdı
 

İddialara göre daha 1 hafta öncesinde istikrarsız soğutma çözümleri ile gelecek denilen yongalar yanlarında herhangi bir soğutucuyu getirmeyecekler. Bu şart AMD adına can sıkıcı bir şart zira işlemciler kaliteli bir değişken soğutma çözümüyle birlikte sunulsaydı kullanıcılar için doğrusu heyecan verici bir konfigürasyon olabilirdi.

Soğutucu çeşidi eksik

 

Doğal olarak yongalarla performansın doruklarında gezmek isteyen kullanıcıların kendilerine bir soğutucu edinmesi şart. Burada önemli bir problem söz konusu, firmanın Threadripper modellerinin Intel’in yeni Skylake-X ve Kaby Lake-X işlemcilerine karşısında en kuvvetsiz yönlerinden biri de ola ki bu nokta olabilir.

Hali hazırdaki LGA 2066 soketindeki işlemcilerde LGA 2011v3 düzenli soğutucular kullanılabiliyor. TR platformu ise iyice yepyeni bir soketle geldiği için piyasa az önce yeterli miktarda soğutucu çeşidine konut sahipliği yapmış yok.

 

Bu açıdan yeni yongaları alacaklar birincil zamanlarda geniş bir soğutucu seçeneği arasından tercih yapma imkanına sahip olamayacak. Son olarak işlemci ailesinin 10 Ağustos’ta satışa sunulacağını da ekleyerek haberimizi noktalayalım.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir