Kapat
AMD'den profesyoneller için Vega tabanlı yeni ekran kartı
Donanım 0

AMD’den profesyoneller için Vega tabanlı yeni ekran kartı

 

 
Frontier Edition ile kıyasladığında GPU hızı 1200MHz ile takriben 400MHz daha düşük olan kart, doğası gereği oyun odaklı Vega modellerinden de düşük hızda kalıyor. Polaris mimarisini kullanan WX4100, WX5100 ve WX7100 modellerine dahil olacak. AMD’nin kurumsal tarafta bir hareketlilik içerisinde olduğu belli, ancak Intel’in spiker tarafındaki Xeon hakimiyeti gibi Nvidia’nın da Quadro ile elde etmiş olduğu zinde bir pazar payı var.
 
Vega tabanlı Radeon Pro WX9100, 4096 paralel işlem birimine sahip olacak. Ortaya meydana çıkan Compubench deneme skoru 1792 paralel işlem biriminden bahsetse de, sürücüye yan hatalı izah etme laf konusu olabilir. Benzer uygulamanın ileri düzey işlem testinde,  10596 mVoxel/sn civarına ulaşan sonuçlar elde edilmiş. 16GB HBM2 bellekle gelmesi olası görünen kart, Frontier Edition’dan öbür olarak muhtemelen bir Gaming modu olmayabilir.
 

bu vesileyle hazır yeri gelmişken, AMD’nin oyun odaklı Radeon RX Vega ekran kartlarının ay sonunda Los Angeles’da başlayacak SIGGRAPH etkinliğinde tanıtılacağını da hatırlatayım.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir