Kapat
Alphacool yeni SSD soğutucularını duyurdu
Donanım 0

Alphacool yeni SSD soğutucularını duyurdu

 

SSD’ler bilgisayarlarımızı hiç olmadığı değin seri kullanmamızı sağladı. Buna karşın bir takım durumlarda bu bileşenler de ısınıp performans kaybı yaşayabiliyor. Haliyle SSD’lerin soğutulması içinde bir pazar oluştu. Soğutma çözümleri üreticisi Alphcool’un son çözümleri ise SSD soğutucu tabirini bir adım öteye taşıyarak M.2 SSD’nizi PCIe slotuna bağlamanızı sağlıyor.
 
Keza Bkz.Core i7-8700K’nın detayları belirdi: 6 çekirdek, 95 Watt
 
HDX-2 ve HDX-3 adını taşıyan iki öbür seçeneğini kullanıma sunan firmanın çözümlerinden HDX-2 pasif soğutmaya sahipken, HDX-3 istikrarsız soğutma ile SSD’nizi epeyce düşük sıcaklıklarda tutmanızı sağlıyor. Her ikisi de M.2 depolama biriminizin PCIe x4 arabirimi üzerinden sisteminizle irtibat kurmasını karşılayan soğutuculardan HDX-3, HDX-2’ye tarafından azıcık daha uzun bir ölçüye sahip.
 

3900 MB/s

 
Hem kullanılan arayüz baştan sona teorik olarak 3900 MB/s seviyesine kadar veri aktarım imkanı sunulsa da hali hazırdaki depolama çözümleri için bu seviyenin epeyce yüksek olduğunu ekleyelim. Son olarak her ikisi de 80 mm’ye kadar bir adet M.2 depolama birimini destekleyen çözümlerden HDX-2 40€’dan, HDX-3 ise 80€’dan firmanın sitesinde satışa sunulmuş durumda.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir