Kapat
Haberler 0

Adil Kullanım Kotasıyla İlgili Problem Çözülüyor mu?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ nun aldığı sürekli şikayet ve Adil Kullanım Kotasını kaldırmaya yönelik başvurular sonucu alınan bazı kararlar ile kullanıcıların başvuralarının dikkate alınacağı söylenmişti.

Fakat hala ADK sorunu devam etmekte ve henüz çözülen bir sonuç yok. İlk olarak kotanın yükseltileceğini söyleyen BTİK’ nin bu kararınada karşı çıkan kullanıcılar üzerine BTİK şimdide düşüren hızda iyileştirme yapma düşüncesinde.
3222e2eadbefafd461051b1e0935e463784e7559

Kotayı geçtikten sonra 3 mbse düşen internet hızını BTİK şimdilik 5 mbs e yükseltme planları yapıyor. bunun için operatörlere çağrıda bulunan BTİK’ e karşı operatörler bu duruma sıcak bakmıyor.

 

 

Bu durum yine biz kullanıcıları mağdur etmekte. Bir çok yabancı ülkede ADK olmaması hatta ve hatta internetin ücretsiz olmasına karşılık Türkiye’ de ki bu durum bizi çileden çıkarıyor. Hızın yükselmesi kesin bir çözüm olmamakla beraber fazla etkili bir çözümde olmayacak. Operatörler çok kaliteli hizmet verememesinin yanında yaptıkları bu kısıtlama akıl alır gibi değil. Umarız ki ilerleyen zamanlarda ADK için yapılan imza kapmanyalarıda sonuca ulaşır ve Türkiye içinde bu kısıtlama ortadan kalkar.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir