Kapat
Gündem 0

8K Televizyonlar piyasada !

Avrupa’da büyük bir fiyat etiketi ile lansmanı yapılacak 70 inçlik 8K TV seti asla ucuz olmayacak.

Geçen yıl Eylül ayında Sharp, 4K norm haline geldiğinde ve insanların daha büyük ve daha iyi şeylere geçmesiyle televizyon endüstrisinin neler olduğunu gösterdi: 70 inçlik Aquos 8K televizyonu. Ekran, Avrupa’da piyasaya sürülmek üzere beklenildigi gibi, biraz fazla fiyat etiketi taşımaktadir.

Çin ve Japonya’da zaten mevcut olan Sharp’ın LV-70X500E tam adını vermek için Avrupa pazarinda nisan ayinin sonlarindan önce başlangıçta planlanan dan bir ay sonra ulaşacak ve  fiyati 11,999 Euro (yaklaşık 13,779 $) vergilerde dahil olmak üzere piyasaya sunulacagi tahin ediliyor.

8k televizyon

7680 x 4320 çözünürlükten 33.2 milyon piksel, HLG ve HDR10 aracılığıyla HDR desteği, 1000 nite tepe parlaklığı, 216 bireysel bölgeye göre yerel karartma, 8 ms’lik bir GtG yanıt süresi ve% 86 BT2020 renk gamı ​​kapsama alanına sahip olan bu televizyon özellikleri ile ön planda yer aliyor.

Televizyon’da ayrıca sekiz adet HDMI portu bulunuyor.Dördü HDMI 2.0 (4: 4: 4, chroma örnekleme ve HDCP 2.2 ile) ve dört adet HDMI 1.4 girişi – 2.1 ses  sistemi girişi bulunan televizyonun, 4K video veya 8K hareketsiz görüntüler için bir USB portu ve bir LAN IP kontrolü için bağlantı noktası oluşturuyor.Japonya’dan farklı olarak, Avrupa’da deneysel yayınları bulunmayan 8K yayınları, bu yüzden tıp sektöründe yüksek çözünürlüklü taramalar, tasarımcılar, mühendisler ve diğer profesyoneller için kullanicilari  hedeflemektedir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir