Kapat
2017'nin drone ile çekilmiş en iyi fotoğrafları
İnternet 0

2017’nin drone ile çekilmiş en iyi fotoğrafları

 
Drone’la çekilmiş fotoğrafların paylaşıldığı Dronestagram isimi web sitesi, takvim milletlerarası drone fotoğrafçılığı yarışmasının kazananlarını açıkladı. Dördüncüsü düzenlenen yarışma için binlerce çarpıcı resim gönderilirken; doğa, insan, şehirsel ve marifetli almak üzere toplam dört kategoriden üçer kazanan belirlendi.
 
Şehirsel fotoğraflar kategorisinde birincilik bölge fotoğraf
 
Doğa kategorisinde birincilik ödülünü kazanan birey, Fransa’nın güneyindeki Provence’de canlı bir hasat fotoğrafı çeken Jerome Courtial oldu. (Yazının başındaki resim) Kentsel kategorisindeki birincilik ödülünü ise Bachir Moukazerel isimli drone fotoğrafçısına gitmiş durumda. Moukazerel, Dubai’de evvelden çöl olan ama hemen yüksek binalarının yer aldığı bir bölgeyi fotoğraflayarak ödülü kazanmayı başarmış.
 
En becerikli resim kategorisi birincisi
 
Site jürisi bu yıl en becerikli drone fotoğraflarının yer aldığı yeni bir kategori oluşturdu. Bu alanda ön plana meydana çıkan Romain Gaillard, plajda oynayan çocuklarından ilham aldığını söylüyor. Kendisi sahilde oynayan ve kumda çizim yapan çocuklarını izlerken kumu geniş bir kağıt parçası olarak yararlanma fikriyle bu kareyi yakalamayı başarmış. Dronestagram jürisi tarafından seçilen birbirinden enfes fotoğrafların devamını aşağıdaki galeri aracılığıyla görebilirsiniz.
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir