Kapat
Sinema 0

10. Yıldız Kısa Film Festivali

Yıldız Kısa Film Festivali 10. Yılında…!

Yıldız Teknik Üniversitesi Sinema Kulübü bu yıl Yıldız Kısa Film Festivali’nin 10.’sunu düzenliyor. Bu işe başladığı ilk günden beri sinemaseverlerin ilgisiyle büyüyüp gelişen Türkiye’nin ilk ve bağımsız öğrenci organizasyonu Yıldız Kısa Film Festivali bir kez daha sinemaseverlerle buluşuyor.

Jürisini sinema sektörünün özgün ve seçkin isimlerinin oluşturduğu festivalin son katılım tarihi 24 Nisan 2017. 22 Mayıs tarihinde açılış gösterileriyle başlayacak olan festival bütün hafta boyunca yapılacak gösterimlerle devam edecek ve 26 Mayıs akşamı gerçekleşecek olan ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak. Hafta boyunca yapılacak olan gösterimlerin yanı sıra; panel, söyleşi ve atölyelerle katılımcılara eğlenceli ve keyifli anlar sunmayı hedefleyen festival herkese açık olacak.
22 Mayıs 2017 Pazartesi günü açılış gösterileriyle ile başlayacak olan Yıldız Kısa Film Festivali, 26 Mayıs Cuma akşamı Yıldız kampüsündeki Oditoryum salonunda yapılacak gala ile sona erecek. Festivale kabul edilen filmlerin gösterimleri 22 Mayıs ve takip eden hafta boyunca Y.T.Ü. Davutpaşa kampüsünde bulunan Cep Sinemasında izleyicilerle ücretsiz olarak buluşacak.
Y.T.Ü. Davutpaşa ve Beşiktaş kampüslerinde sürecek olan festivalde düzenlenecek yarışma bölümüne ulusal çapta tüm öğrenciler katılabilecekler. Esas jürinin belirlediği her dalda en iyi üç film ile festival programında ilan edilecek gösterimlerde yapılacak kapalı oylamalar sonucunda seçilecek olan bir adet seyirci özel ödülü olmak üzere toplam on film gala gecesinde ödüllendirilecek.
Ayrıntılı bilgi için: www.yildizkisafilm.com

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir